Idén is irány a Könyvmoly-galaxis!

Kedves Gyerekek!

Újra vár benneteket a Könyvmoly-galaxis!

A Kőszegi Városi Múzeum, Könyvtár és Levéltár fenti címmel meghirdetett könyves akadályversenyére idén az alábbi művek kerültek kiválasztásra:

2. osztály
Szép Ernő: Mátyás király tréfái – 4 mese

5-11. o.: Egyszer volt Budán kutyavásár, 14-16. o.: Okos Katica, 70-74. o.: Mátyás király Gömörben, 102-107. o.: Hogyan bánt el Mátyás király a kérkedő Holubárral

3. osztály
Nyulász Péter: A fürdők réme

4. osztály
Berg Judit: Rumini

5. osztály
Fabian Lenk: Idődetektívek – Összeesküvés a Holtak városában

6. osztály
Csukás István: Nyár a szigeten

7. osztály
Lois Lowry: Számláld meg a csillagokat

8. osztály
Szabó Magda: Abigél

A csapattagoknak a verseny napjáig el kell olvasniuk a számukra kijelölt könyvet, illetve a második osztály esetében a megadott meséket. A Könyvmoly-galaxis bolygóin a csapatok az elolvasott könyvekhez (mesékhez) kapcsolódó kérdések és játékos feladatok megoldásáért kapnak pontot. A bolygókon szerzett pontszámok összesítése után a legjobb csapatok tagjai jutalomban részesülnek!

A versenyre 4 fős csapatok jelentkezését várjuk!

Jelentkezni a gyermekkonyvtar@kvmkl.hu e-mail címen lehet 2023. március 10-ig.

A verseny tervezett időpontjai (a jelentkezők számától függően):

2023. május 8. és május 15.

Helyszín: Chernel Kálmán Városi Könyvtár

A játékkal kapcsolatos fontos tudnivalókat a csapatok a játékra való jelentkezés után e-mail-ben kapják meg!

A Szervezők