Múzeumok Őszi Fesztiválja – Kőszeg Előadások Széchy Máriáról

2023-ban a Szent Jakab-templomban végzett kutatások során bizonyossá vált, hogy Széchy Mária annak szentély előtti kriptájában nyugszik. A Murányi Vénusz nyughelyének feltárása új kutatási irányokat nyitott meg a magyar történelem e fontos személyével kapcsolatban.

2024. október 10-én 17 órakor dr. Mészáros Kálmán történész, a Hadtörténeti Intézet és Múzeum munkatársa, A Murányi Vénusz "síron túli kalandja"? Egy történelmi tévedés nyomában című,

2024. október 17-én 18 órakor pedig dr. Mende Balázs Gusztáv paleoantropológus, a HUN-REN Bölcsészettudományi Kutatóközpont Archeogenomikai Intézetének igazgatóhelyettese A Széchy kripta lakói - Archeogenetikai vizsgálatok a Szent Jakab-templom csontanyagán című előadásában fog izgalmas eredményeket megosztani a nagyközönséggel Széchy Máriáról, avagy a Murányi Vénuszról.

Szeretettel várjuk az érdeklődőket mindkét alkalomra a Chernel Kálmán Városi Könyvtár (Kőszeg, Várkör 35-37.) rendezvénytermébe.

További információ és elérhetőség: 06 94 360 240

A belépés díjtalan.